Piaskowanie metali i metalu Warszawa

Czyszczenie poszczególnych elementów, wykonanych z różnego rodzaju stali, wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Najważniejsze jest skuteczne i precyzyjne usunięcie zanieczyszczeń, które uniemożliwiają kontynuację prac renowacyjnych. Dlatego wykorzystanie piaskarek jest obecnie powszechnym i skutecznym sposobem na oczyszczanie metalu.

Piaskowanie metalu - Warszawa

Jakie są zalety piaskowania? Dzięki niemu uzyskujemy perfekcyjnie przygotowaną powierzchnię pod malowanie/lakierowanie. Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do samego procesu piaskowania należy materiał poddawany obróbce odpowiednio zabezpieczyć poprzez malowanie natryskowe/proszkowe lub inne metody dostępne na rynku.

zardzewiały silos z napisem piaskowanie radzymin przygotowywany do renowacji piaskowania
wrak samochodu Fiat 131 Abarth Mirafiori na zewnątrz na śniegu przygotowywany do piaskowania karoserii

Piaskowanie metali - Warszawa

Różnego rodzaju stopy stali to jeden z najbardziej rozpowszechnionych materiałów konstrukcyjnych i produkcyjnych, jakie wykorzystywane są w przemyśle. Możliwość uzyskania różnego typu stopów o zróżnicowanych właściwościach, przekłada się na wszechstronność tego rozwiązania. W trakcie eksploatowania poszczególnych elementów, czy urządzeń metalowych, dochodzi do ich zabrudzenia. Finalnym rezultatem może być całkowite uszkodzenie danej części. Dlatego niezbędne jest przeprowadzanie prac czyszczących, które pozwolą na usunięcie nawet najmniejszych zabrudzeń.

Na czym polega piaskowanie?

Do przeprowadzenia prac niezbędna jest piaskarka - urządzenie, które pod wysokim ciśnieniem wtłacza materiał ścierny do dyszy. Strumień zostaje nakierowany na miejsce poddawane obróbce, a wszelkie zanieczyszczenia zostają skutecznie usunięte. Należy pamiętać, iż proces ten należy przeprowadzić przed malowaniem elementów metalowych. Sprawdza się do aluminium, różnego typu blach, karoserii, wszelkiego typu stopów stali.

Piaskowanie metalu - dlaczego warto?

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w czyszczeniu elementów metalowych. Odpowiedni dobór narzędzi i doświadczona kadra pracowników pozwalają na przeprowadzenie skutecznego procesu czyszczenia. W rezultacie klient otrzymuje odnowiony element, który ponownie może zostać poddany procesom mającym na celu jego zabezpieczenie na wypadek korozji, czy wysokiej temperatury. Piaskowanie sprawdza się zarówno w przestrzeniach przemysłowych, jak i również przy okazji różnego typu pojazdów.