Szkiełkowanie dużych gabarytów w Warszawie

Szkiełkowanie polega na obróbce strumieniowej powierzchni, zbliżonej do procesu piaskowania. Procesy te różnią się jednak używanym ścierniwem, gdyż w przypadku wspomnianego szkiełkowania wykorzystuje się szkło (kuleczki szklane). Tak obrobiona powierzchnia po procesie szkiełkowania jest niezwykle gładka, w przeciwieństwie do powierzchni obrabianej metodą piaskowania, która daje efekt chropowatości. Oferowane przez nas szkiełkowanie nie tylko oczyści i wygładzi obrabianą powierzchnię, ale także w znaczny sposób utrwali ją.

Metoda szkiełkowania wykorzystywana jest do renowacji używanych elementów, a także obróbki surowych powierzchni, które wykonane zostały z aluminium, stali bądź też innych szlachetnych metali. Wspomniane szkiełkowanie stosujemy także do podzespołów silników, takich jak głowica, pokrywy, cylindry oraz bębny aluminiowe Ponadto, proces ten ma zastosowanie także w przemyśle produkcyjnym maszyn. Należy także pamiętać, że tylko metodą szkiełkowania otrzymamy czysty i gładki efekt powierzchni w przypadku konstrukcji i obudowy wykonanej ze stali kwasoodpornej.

mężczyzna w ciemnym kombinezonie ochronnym używa piaskarki na zardzewiałej stali
mężczyzna w białym kombinezonie ochronnym używa piaskarki na zardzewiałej stali

Szkiełkowanie dużych gabarytów Warszawa

Elementy, które będą poddawane procesowi szkiełkowania, oczyszczane są w specjalnie przeznaczonej do tego komorze. Szkiełkowanie jest procesem, w którym używany materiał służy głównie do nabłyszczania i utrwalania powierzchni. To właśnie dlatego każdy element poddawany procesowi szkiełkowania należy wcześniej odpowiednio przygotować. Istotnym aspektem jest także ekonomiczność ścierniwa, która jest możliwa do osiągnięcia dzięki naprowadzaniu na obrabianą powierzchnię materiału czyszczącego kilkukrotnie.

Przed wdrożeniem procesu szkiełkowania należy dokładnie umyć zabrudzone silniki, tak aby usunąć z nich wszelkiego rodzaju zaschnięty smar bądź błoto oraz inne zanieczyszczenia. Jest to niezwykle istotne, ponieważ samo szkiełkowanie nie jest w stanie usunąć wszelkich zabrudzeń z silnika niemytego od wielu lat. Należy pamiętać, że wspomniane przygotowanie powierzchni poprzez jej umycie dotyczy wszystkich elementów czy powierzchni blach. W przypadku szkiełkowania silników istotne jest także zabezpieczenie cylindrów, w szczególności tych, które w dalszej kolejności nie idą do szlifu. Niemniej jednak należy pamiętać, że szkiełkowanie jest procesem bardzo delikatnym i niepowodującym ścierania się obrabianej powierzchni.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkiełkowania naszej firmy. Zapewniamy, że proces ten wykonywany będzie przez najwyższej klasy fachowców, co jest gwarancją uzyskania gładkiej i błyszczącej tafli materiał poddawanego obróbce!