Szkiełkowanie Aluminium

Szkiełkowanie aluminium to – podobnie jak piaskowanie – proces, który ma na celu oczyszczenie i wypolerowanie powierzchni. Przebiegają podobnie, jednak w obu przypadkach wykorzystuje się odmienne ścierniwo. Na skutek szkiełkowania aluminium nawierzchnia aluminium staje się perfekcyjnie czysta i gładka, a taki stan rzeczy utrzymuje się przez naprawdę długi czas.

Szkiełkowanie aluminium pozwala utwardzić powierzchnię i zwiększyć jej odporność na zabrudzenia. W związku z tym w naszej firmie świadczymy profesjonalne usługi z wykorzystaniem tej nowoczesnej, cenionej metody obróbki.

Profesjonalne szkiełkowanie aluminium

Nasza firma od lat zajmuje się profesjonalną renowacją i piaskowaniem elementów wykonanych z metali, stali czy aluminium. W trosce o Twoją satysfakcję wykonujemy również fachowe szkiełkowanie aluminium wyrobów z tego stopu, czyli obróbkę, która przynosi naprawdę świetne efekty w jego przypadku. Co ważne, proces ten nie wiąże się ze ścieraniem powierzchni, dlatego doskonale sprawdza się w przypadku delikatnych elementów, zwłaszcza posiadających nietypowe kształty.

Choć szkiełkowanie aluminium jest najczęściej wykonywane w przypadku aluminium, ta technika obróbki może być również stosowana przy renowacji innych materiałów. Z wykorzystaniem tej cenionej i skutecznej metody odnowimy dla Ciebie elementy silnika czy felgi, aby prezentowały się nienagannie!

zdjęcie metalu
szczęśliwy mechanik przy pracy

Kiedy warto postawić na szkiełkowanie aluminium?

Szkiełkowanie aluminium to metoda, która doskonale sprawdza się między innymi podczas renowacji podzespołów silnika. W wyniku jej zastosowania otrzymujemy odtłuszczoną, błyszczącą, gładką powierzchnię metalu, która zachowuje swoją oryginalną barwę.

Dzięki temu, że jest to metoda bezinwazyjna, która nie opiera się na ścieraniu, możemy zagwarantować, że obrabiana powierzchnia zachowa również swoje wymiary. Szkiełkowanie aluminium pozwala ponadto zmniejszyć ryzyko powstania zanieczyszczeń na powierzchni, a także poprawia właściwości mechaniczne obrabianego elementu.

Jak wygląda proces szkiełkowania aluminium?

Proces ten przebiega w specjalnej komorze przeznaczonej do szkiełkowania aluminium. W niej nakierowuje się strumień ze ścierniwem, które w tym przypadku stanowią szklane kulki lub granulat. Obrabiany w ten sposób materiał musi zostać dokładnie oczyszczony – nasi specjaliści dbają o profesjonalny przebieg procesu szkiełkowania aluminium na każdym jego etapie. Dzięki temu możemy Ci zagwarantować najwyższą skuteczność oferowanej usługi.

Szkiełkowanie aluminium przeprowadzone przez fachowców pozwala w skuteczny sposób usunąć uszkodzenia, zanieczyszczenia, a także rdzę z powierzchni, która w rezultacie zyskuje niezwykle estetyczne, satynowe wykończenie.

Szkiełkowanie aluminium – dlaczego warto?

Szkiełkowanie aluminium pozwala usunąć zanieczyszczenia, uszkodzenia, rdzę, a także różnego rodzaju przebarwienia i naloty. Tę metodę obróbki stosuje się więc w celu kompleksowej renowacji elementów metalowych, które dzięki temu odzyskują piękny wygląd, a ponadto przedłuża się ich żywotność.

Efekty takiego zabiegu będą doskonale widoczne nawet po długotrwałej i intensywnej eksploatacji. Szkiełkowanie aluminium nie przyczynia się przy tym do powstawania odkształceń, dlatego zawsze możemy zagwarantować wysoce estetyczny rezultat.

Szkiełkowanie aluminium przez specjalistów firmy Piaskowanie Radzymin

Nasza firma mieszcząca się w Radzyminie od lat cieszy się zaufaniem osób prywatnych oraz firm, które chętnie zlecają nam usługę piaskowania. Wykonamy dla Ciebie również profesjonalne szkiełkowanie aluminium, które – podobnie jak w przypadku innych prac – przeprowadzamy z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i materiałów.

Piaskowanie Radzymin profesjonalne piaskowanie dla osób prywatnych oraz firm.

Polub nas na facebooku:
Piaskowanie Radzymin

Dane kontaktowe:
(+48) 721 620 167
(+48) 508 806 108
pugirally@op.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © piaskowanie-radzymin.pl | 2021

Liczba odwiedzin: