Renowacja konstrukcji metalowych Warszawa, Mazowieckie

Prace związane z renowacją elementów i konstrukcji metalowych wymagają zastosowania odpowiednich technik. W wyniku działania warunków pogodowych i naturalnego zużycia poszczególnych części, niezbędne jest usunięcie wierzchniej warstwy korozji. Pozwala to na dalszą renowację metalu, w tym nałożenie nowej warstwy ochronnej. Piaskowanie w tym przypadku sprawdza się doskonale, jako mechaniczny sposób oczyszczania stali z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Trzeba pamiętać, iż proces ten bezwzględnie należy przeprowadzić przed malowaniem, w innym wypadku warstwa farby zostanie usunięta w trakcie pracy.

duże podporniki stalowe
pręty zbrojeniowe

Renowacja konstrukcji metalowych - Warszawa

To nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane jest do usunięcia wszelkiego rodzaju zabrudzeń, powstałych na powierzchni konstrukcji metalowych. Może być wykorzystywane tak samo przy okazji elementów konstrukcyjnych, jak również rusztowań, na których powstała duża liczba strupów po materiałach takich jak beton czy tynk. Stwierdza się również, iż wykorzystanie piasku jako materiału czyszczącego daje efekt lepszy, niż podczas szlifowania. Powierzchnie stają się gładsze i równiejsze.

Renowacja konstrukcji metalowych - mazowieckie

W celu przeprowadzenia całego procesu niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Podstawą jest piaskarka, w której umieszczany jest materiał ścierny. Ważne są także elementy techniczne, jak węże do piaskowania. Medium trące jest wtłaczane do lancy, czy pistoletu pod wysokim ciśnieniem, dlatego ważne jest, aby kanały doprowadzające posiadały zbrojenie oraz gładką strukturę wewnętrzną, co przekłada się na brak oporu dla materiału ściernego.

Piaskowanie elementów stalowych na morko

To jedna z technik, która pozwala na uzyskanie konkretnego efektu. Materiał ścierny łączony jest z wodą pod ciśnieniem. Sposób ten sprawdza się zarówno przy okazji masztów, jak również kominów. Zapewnia wysoki efekt końcowy. Istotny jest również fakt, iż w trakcie wykonywania pracy, nie ma potrzeby wyłączania urządzeń wrażliwych. Dlatego, jeśli realizacja przypada na godziny pracy danego obiektu, mogą one trwać nieprzerwanie. Należy również pamiętać, iż stal wymaga regularnego czyszczenia. Zaniedbane tego procesu przekłada się na osłabienie konstrukcji oraz fizyczne uszkodzenie poszczególnych elementów.

Wysoka jakość realizacji

Nowoczesny sprzęt, doświadczona kadra, dostosowanie techniki pod kątem zabrudzeń oraz umiejscowienia elementów metalowych, pozwalają na efektywną i sprawną realizację zleceń. Dzięki temu klient zyskuje pewność, iż stal uzyska dany wygląd i możliwe będzie przeprowadzenie prac konserwacyjnych.