Szkiełkowanie aluminium w Warszawie

Piaskowanie jest znanym i cenionym sposobem podczas renowacji różnego rodzaju elementów. Pozwala to na odrestaurowanie wielu przedmiotów, w tym części karoserii samochodowej. Czy ta usługa różni się od szkiełkowania aluminium? W Warszawie, a także w naszym fachowym warsztacie dostępne są obie usługi, posiadające różne zastosowanie.

Szkiełkowanie aluminium | Warszawa

Szkiełkowanie pod względem przebiegu procesu jest bardzo zbliżone do piaskowania. Do tych działań stosowane jest jednak różnego rodzaju ścierniwo. W tym przypadku używane są szklane kuleczki, które pozwalają uzyskać gładką powierzchnię. W odróżnieniu do piaskowania uzyskany efekt nie jest przystosowaniem powierzchni do malowania, dzięki uzyskaniu chropowatości, która pozwoli uzyskać lepszą przyczepność farby. Szkiełkowanie pozwala przede wszystkim na oczyszczenie i wygładzenie powierzchni. Może się okazać także pomocne w utrwalaniu powierzchni, która będzie obrabiana.

Szkiełkowanie aluminium w Warszawie jest usługą pozwalającą przede wszystkim na renowację podzespołów silnikowych, ale także do obróbki surowych powierzchni wykonanych między innymi z aluminium. By uzyskać efekt czystej i błyszczącej powierzchni, wystarczy zlecić wykonanie szkiełkowania aluminium. Warszawa jest miastem, które charakteryzuje się wysokim rozwojem przemysłowym, a także efektywnym poszerzaniem również innych dziedzin. By utrzymać świetność pewnych przedmiotów, należy poddawać je różnego rodzaju zabiegom strumieniowym powierzchni, takim jak właśnie szkiełkowanie.

mężczyzna w ciemnym kombinezonie ochronnym używa piaskarki na zardzewiałej stali
mężczyzna w białym kombinezonie ochronnym używa piaskarki na zardzewiałej stali

Proces szkiełkowania aluminium | Warszawa

Czyściwo z powodu swojej budowy ubija powierzchnię, zamiast ją ścierać. Jest to spowodowane okrągłym kształtem kuleczek, które się odbijają, sprawiając, że powierzchnia staje się gładka.

By przeprowadzić szkiełkowanie, należy odpowiednio przygotować powierzchnię. Do tego celu często stosowana jest benzyna ekstrakcyjna. Używane do tego procesu materiały mają na celu przede wszystkim nabłyszczenie i utrwalenie powierzchni.

Powierzchnię należy odpowiednio zabezpieczyć także po szkiełkowaniu. Nie zaleca się zabezpieczania powierzchni, które zostały poddane procesowi szkiełkowania poprzez użycie farb bądź lakierów. Dobrym pomysłem może okazać się pozostawienie powierzchni bez żadnego pokrycia. Wystarczy wtedy przetrzeć miejsce poddane szkiełkowaniu np. za pomocą benzyny ekstrakcyjnej, by pełen połysk znów wrócił. Niektórzy jednak decydują się na zabezpieczenie w postaci bezbarwnego lakieru.

Szkiełkowanie aluminium w Warszawie

Oferujemy cały szereg usług związanych z piaskowaniem a także szkiełkowaniem aluminium w Warszawie. Klienci coraz częściej korzystają z naszej pomocy w celu renowacji przedmiotów czy części samochodowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu jesteśmy gotowi sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze usługi przeznaczone są zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom wprowadziliśmy dwie formy wykonywanych przez nas usług : działania wykonywane w fachowym warsztacie a także możliwość dojazdu we wskazane miejsce.